Dzieciaki Sadzeniaki

09-02-2018

6 lutego uczniowie klasy II b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Leroy Merlin pod nazwą Dzieciaki Sadzeniaki.

Cała akcja jest jednym z działań, jakie Leroy Merlin podejmuje na rzecz społeczności lokalnych. Pracownicy sklepu zainicjowali i realizują akcję ,,Dzieciaki sadzeniaki”, aby szerzyć wiedzę na tematy związane z ogrodnictwem. Celem jest nauka sadzenia roślin i opieki nad nimi.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach: zadawały pytania, odpowiadały na pytania prowadzącej. W części praktycznej  każde dziecko dostało do przesadzenia roślinkę- kalanchoe.  Samodzielne sadzenie roślin to ogromna frajda.

Na koniec warsztatów wszyscy uzyskali dyplom Dzieciaka Sadzeniaka.

Wychowawczynie:
                                                                                Anna Jagielska-Ciurla i Emilia Stankiewicz