Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

17-02-2018
     15 lutego  2018 r. klasa IIa i IIIh udały się na wycieczkę  do Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku, po którym oprowadzali nas pracownicy naukowi Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
     Obejrzeliśmy kilka ciekawych wystaw. Między innymi wystawę „ Środowiska przyrodnicze północno-wschodniej Polski”, gdzie podziwialiśmy gatunki ptaków i ssaków występujących
na Podlasiu, rozmieszczone w ich środowiskach. Można tu posłuchać głosów ptaków  i zobaczyć eksponaty dużych ssaków (żubr, łoś, jeleń, dzik i wilk) .
     Kolejna wystawa  „ Skamieniałości z plejstoceńskich osadów polodowcowych” poświęcona jest skamieniałościom, porzuconym przez lądolód - często sprzed setek milionów lat, znalezionym
na terenie naszego województwa .
     Zaciekawiła nas wystawa „ Przyroda rejonów polarnych” poświęcona Antarktydzie i Arktyce.
     Jednak najwięcej emocji wzbudziły  „Hodowle terraryjne” , gdzie podziwialiśmy żywe gady (żółwie, jaszczurki i węże), owady (chrząszcze, karaczany i motyle) oraz pająki. To była niezwykła lekcja przyrody.

Tekst: Agata Sosnowska