Audycje muzyczne dla klas 0-3

27-05-2015

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie oddziałów 0 i klas I-III  wzięli udział  w interaktywnych audycjach muzycznych  w wykonaniu muzyków z ARTE - MUZA. Dzieci wysłuchały  następujących audycji muzycznych: ”Kiedy powietrze gra”, „O czym śpiewa ogród babci Zuzi”, „Kłopoty  Mikołaja”, „ Szecherezada bajki opowiada” oraz „O nutkach, które ruszyły w świat”. Audycje adresowane do dzieci młodszych miały na celu przybliżenie rodziny instrumentów dętych. Dzięki spotkaniu z Mikołajem słuchacze dowiedzieli się, co znaczy być grzecznym i jak odróżnić dobre zachowanie od złego. Poznały baśnie muzyczne, takie jak: ”Dziadek do orzechów”, ”Jezioro łabędzie” oraz  muzykę Piotra Czajkowskiego. Razem z nutkami, które ruszyły w świat odwiedziły: Czechy, Dominikanę, Egipt, Finlandię, Grecję, Austrię, Hiszpanię i Chiny zapoznając się z charakterystycznymi tematami muzycznymi i piosenkami.

Pełne fantazji edukacyjne spektakle dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Popatrzcie państwo sami….

GALERIA:

Pozdrawiam Grażyna Żywicka