,,Tydzień sportu” czyli świetlicowe turnieje sportowe

22-03-2018
     W dniach 12 – 16 marca 2018 r. nauczyciele świetlicy zorganizowali turnieje sportowe pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Adresatami „Tygodnia sportu” były dzieci z klas I - III, uczęszczające do świetlicy szkolnej. Celem przedsięwzięcia było:
  • upowszechnianie sportu,
  • zachęcanie wychowanków do ruchu i aktywnego odpoczynku dla prawidłowego funkcjonowania organizmu,
  • propagowanie prozdrowotnych nawyków,
  • upowszechnianie wśród dzieci wiedzy, jakie zachowania sprzyjają zdrowiu.
„Tydzień sportu” rozpoczęłyśmy od pogadanek na temat zdrowego stylu życia, ze szczególnym podkreśleniem roli, jaką odgrywa ruch w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka.
W poniedziałek wyłoniłyśmy najlepsze dzieci w kręceniu hula – hop, we wtorek odbyły się konkurencje skoków przez skakankę, w środę przeprowadziłyśmy konkursy rzutów do celu, we czwartek konkursy biegów, w piątek odbyła się olimpijka sportowa. Olimpijka obejmowała szereg konkurencji, między innymi sztafetę, bieg przez płotki, rzuty do celu, kozłowanie piłki, bieg z woreczkiem na głowie, skoki na piłkach, przeciąganie liny.
Przez cały tydzień zdobywcy I, II i III miejsca otrzymywali dyplomy i nagrody.