Konkurs ortograficzny

22-03-2018
         Dnia 22 marca 2018 r. odbył się II etap szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”  uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku.
Wzięli w nim udział Klasowi Mistrzowie Ortografii, którzy poradzili sobie najlepiej w pierwszym etapie konkursu przeprowadzonym w poszczególnych klasach trzecich. W drugim etapie uczniowie zmierzyli się z najeżonym trudnościami ortograficznymi dyktandem pt. „Marzenia księcia”. Wykonując pozostałe polecenia musieli wykazać się znajomością zasad pisowni, spostrzegawczością, logicznym myśleniem oraz umiejętnością zastosowania wiedzy w praktyce. Trzecioklasiści efektywnie sięgali do „szuflady pamięci” i dzielnie zmagali się z ortografią.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Laura Sobiecka kl. 3e

II miejsce – Franciszek Borawki kl. 3b

III miejsce – Zuzanna Tarnawska kl. 3i

Wyróżnienia:

Magdalena Konończuk kl. 3c

Aleksandra Rafałko kl. 3d

Maciej Konończuk kl. 3f

Daria Kościukewicz kl. 3g

Przemysław Nikitorowicz kl. 3h

Alicja Maciejczuk kl.3j

Laura Klimowicz kl.3a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zdobywczyni pierwszego miejsca, Laura Sobiecka - uczennica klasy 3 E, będzie reprezentowała naszą szkołę w XVII Miejskim Konkursie Ortograficznym.
         Konkurs stworzył dzieciom możliwość prezentacji własnych talentów, konfrontacji osiągnięć
z rówieśnikami, dawał szansę przeżycia sukcesu indywidualnego, co stanowi motywację do dalszej pracy nad ortografią.

Tekst:
Marzanna Piotrowska