Wycieczka 4-latków do Muzeum Rzeźby

26-03-2018
     Dnia 22 marca, 4-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rzeźby  Alfonsa Karnego, podczas której zwiedzały muzeum oraz uczestniczyły w zajęcia interaktywnych. Dzieci poznały sylwetkę Alfonsa Karnego, zobaczyły kolekcję dzieł artysty, której główną częścią jest Galeria Wielkich Polaków. Ponadto przedszkolaki miały okazję podziwiać meble, obrazy i rzeźby ilustrujące biografię rzeźbiarza. W jednej z sal muzealnych dzieci mogły dotknąć i obejrzeć z bliska narzędzia rzeźbiarskie sprzed 100 lat. Na koniec przedszkolaki miały okazję wczuć się w rolę rzeźbiarza i wykonać swoje dzieła w glinie. 4-latki z wielkim zapałem tworzyły jaja wielkanocne, koszyczki i inne przedmioty zgodnie z własną inwencją twórczą.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza