Warsztaty sensoryczne pt. ,,Poznaj świat dziecka ze spektrum autyzmu"

28-04-2018
     W związku ze Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu dnia 26.04.2018r odbyły
się w naszej szkole warsztaty pt. ,, Poznaj świat dziecka ze spektrum autyzmu". Zajęcia były przeznaczone dla rodziców i miały na celu uświadomienie oraz uwrażliwienie ich na problemy z jakimi borykają się dzieci ze spektrum autyzmu.
     Często dzieci zachowują się w sposób inny, niżeli życzyliby sobie tego sami rodzice.
Nie wynika to jednak z ich złej woli, niesforności lub przekorności, a jedynie z trudności na jakie napotykają w codziennym życiu. Bariery trudne do pokonania mogą być spowodowane między innymi zaburzeniami sensorycznymi, jakie często dotykają osoby ze spektrum.
     W dni dzisiejszym rodzice mogli na ,, własnej skórze" poczuć chociażby namiastkę tego, jak to jest funkcjonować w życiu codziennym w momencie, gdy poszczególne zmysły są obciążone, niedostatecznie dostymulowane, zaburzone.
     Mamy nadzieję, że dane zajęcia pomogły rodzicom nie tylko zrozumieć swoje dzieci,
ale też zmotywowały ich do dalszego dokształcania się, zadawania pytań i szukania odpowiedzi
na nurtujące ich zagadnieniach.

Prowadzące:

Grażyna Żywicka,