ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

09-05-2018
     Dnia 07.05.2018 r. klasę III e odwiedziła ponownie Pani Agnieszka, mama naszego klasowego kolegi Kuby, która jest technikiem żywienia.
     Pod kierunkiem gościa odbyły się zajęcia dotyczące przygotowania zdrowego drugiego śniadania. Na wstępie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat składników kanapek, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Pani Agnieszka przyniosła smakowite pasty i objaśniła, w jaki sposób możemy je przygotować. Zobaczyliśmy też, jak różne formy mogą przybierać kanapki. Dzięki inwencji twórczej, pomysłowości, z użyciem pieczywa, past, sera, wędlin oraz warzyw powstały bardzo ciekawe i apetyczne kanapki – misie, łódeczki, kwiatki itp.
     Dumni z efektów samodzielnej pracy, z apetytem zjedliśmy nasze kolorowe dzieła.

Tekst:
Marzanna Piotrowska