Akcja - Sprzątanie Świata 2018 r.

27-09-2018
     21 września 2018 roku, jak co roku wzięliśmy udział w Ogólnoświatowej Akcji „Sprzątanie Świata”.
     Trzeci weekend września to pracowity czas na całym świecie. Ochotnicy w różnym wieku
i w różnych miejscach kuli ziemskiej sprzątają osiedla, drogi, lasy, parki przyczyniając się do poprawy stanu czystości swojego otoczenia. Akcja  buduje  świadomość ekologiczną dzieci i dorosłych.
O środowisko należy dbać, a jego czystość zależy od nas samych i naszego postępowania.
     Uczniowie klas V naszej szkoły pod opieką nauczycieli sprzątali pobliski Las Turczyński. Znaleziska zadziwiały ilością i różnorodnością. To przykre, że wielu ludzi postępuje tak nieodpowiedzialnie – twierdzili uczestnicy akcji. Zebrane odpady zgodnie z tegorocznym hasłem „Akcja – segregacja” zostały posegregowane do odpowiednich worków, co oznacza, że zostaną ponownie  przetworzone i wykorzystane.
     Cieszymy się, że nasze starania o ochronę najbliższego otoczenia są poparte konkretnymi  działaniami i mamy nadzieję¸ że będą przykładem dla innych.

Agnieszka Morzy