Przygoda w „Ziołowym Zakątku”

21-09-2018
     Dnia  19 września  2018 roku ,uczniowie klas  4 b, 4c, 4j wraz ze swoimi wychowawcami:  panią  Iwoną Górską, panią Bożeną Łukaszewicz i panem  Adamem Kirylukiem wybrali się na wycieczkę
do „Ziołowego Zakątka”-  gospodarstwa  agroturystycznego  pana Mirosława Angielczyka.
     Dzieci zwiedziły przepiękny Podlaski Ogród Ziołowy, w którym na powierzchni 15 ha mieści się około 100 gatunków chronionych roślin.  Dzięki uprzejmości pani przewodnik z Ziołowego Zakątka, dzieci poznały różne gatunki roślin i dowiedziały  się o ich leczniczych, a także  szkodliwych właściwościach.
     Następnie nasi podopieczni  brali udział w warsztatach  tworzenia  mieszanek ziołowych. Każdy samodzielnie  sporządził  ziołową herbatkę i przyprawę do kuchni, którą otrzymał w prezencie.
     Po warsztatach   zadowoleni czwartoklasiści zjedli przepyszny, zdrowy  obiad, zwiedzili Fabrykę Dary Natury produkującą  m.in. zdrowe  herbaty, mieszanki ziołowe i oleje.
Przygodę w” Ziołowym Zakątku” zakończyła zabawa na świeżym powietrzu oraz placu zabaw
,,na sianie”.
      Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.
     To była  żywa, wartościowa lekcja  przyrody.

Adam Kiryluk
Bożena Łukaszewicz