Międzynarodowy konkurs „Niepodlegli dla Niepodległej”

18-10-2018
     Uczennica klasy II a integracyjnej Magdalena Grygoruk pod opieką wychowawczyń: pani Elżbiety Baczewskiej i pani Bożeny Puchalskiej wzięła udział w konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku przy współpracy z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” pod patronatem Kuratorium Oświaty.
     Spłynęło tam wiele niezwykłych prac, które reprezentowały różne wizje odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród nadesłanych prac znalazły się zarówno różne interpretacje wizerunku Marszałka, dzieła abstrakcyjne, te ukazujące smutek i trudy wojny, jak i te ukazujące radość ze świadomości życia w niepodległym państwie. Prace ekspresyjne i niezwykle szczegółowe, prace stanowiące ukłon w stronę kobiet walczących o niepodległość, niosące nadzieję, że kolejne pokolenia, bez względu na swoje miejsce zamieszkania, będą krzewić myśl polską i z dumą wspominać dzieje swoich przodków.
     Do Ośrodka spłynęło wiele prac z Polski, Armenii, Estonii, Białorusi i Ukrainy. Każda z nich była wyjątkowa. Wybór prac nagrodzonych nie należał do najłatwiejszych ze względu na ilość, niezwykłą jakość oraz zróżnicowany wiek uczestników.
     Dlatego niezmiernie jest nam miło ogłosić, że w międzynarodowym konkursie „Niepodlegli dla Niepodległej” jako jedyna z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Magdalena Grygoruk z klasy II a integracyjnej.
     8 października 2018 r. w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej wzięła udział
w uroczystej gali wręczenia nagród.
     Od 8 października można oglądać wystawę, na której znajdują się te zwycięskie, ale także pozostałe prace, nieobjęte nagrodą, jednakże uznane za jury wyjątkowe. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się pod budynkiem Archiwum Państwowego w Białymstoku na Rynku Kościuszki.

Gratulujemy!

Wych. Elżbieta Baczewska i Bożena Puchalska