„Poznaję kontynenty – Europa” – zajęcia w grupie 5 latków

26-10-2018
     Dnia 23 października dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach pt: „ Poznaję kontynenty-Europa”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym  innowacji „Mali Podróżnicy”.
    Przedszkolaki podczas zajęć, poznały nazwy kontynentów, rozpoznawały ich kształt na mapie świata, dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją na poszczególnych kontynentach, a zwłaszcza w Europie. Zapoznały się również z nazwami wybranych krajów europejskich, ich stolicami, flagami oraz poznały charakterystyczne zabytki tych państw. Dzieci rozwiązywały też liczne zagadki tematyczne, rebusy oraz śpiewały piosenkę związaną z podróżowaniem. Pod koniec zajęć  przedszkolaki samodzielnie dopasowywały  nazwy kontynentów, przyklejając je w odpowiednich miejscach na mapie świata.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza