Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w klasach 0 – III

14-11-2018
     8 listopada 2018r., uczniowie klas 0 – III zebrali się na apelach, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie z klas: III a, III c, II b, II e, pod kierunkiem nauczycieli świetlicy. Recytowali wiersze i przedstawili bolesną drogę Polaków do niepodległości, do roku 1918, kiedy to Polska wróciła na mapy Europy. Wszystkie dzieci zaśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, którego słowa wyrażają patriotyzm i wiarę w odzyskanie niepodległości. Odbyło się również śpiewanie pieśni patriotycznych. Dzieci pięknie odśpiewały:
klasy 0 i I: „Przybyli ułani”, klasy II: „Rotę”, klasy III: „Wojenko, wojenko”. Na koniec prowadzący ogłosili wyniki konkursów: Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego, Szkolnego Konkursu Literackiego
i Szkolnego Konkursu Plastycznego pod wspólnym hasłem: „Polska – moja ojczyzna”. Laureaci tych konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.
     Dziękujemy wszystkim wychowawcom za staranne przygotowanie uczniów
i włączenie się w patriotyczne śpiewanie.

Zespół nauczycieli świetlicy
tekst:  Magdalena Syguła - Iwaniuk