Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

27-11-2018
„Miś to jedyny przyjaciel, którego możemy kupić,
ale akceptuje nas nawet z naszymi wadami”.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się
i świętować.
     Dnia 26 listopada przedszkolaki z grup: 0a, 0b oraz 5 latki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym przyjacielem – Misiem.
     Wychowawczyni młodszej grupy, pani Beatka serdecznie powitała zebrane dzieci i krótko przedstawiła im opowieść o historii święta. Następnie wszystkie dzieci zaprezentowały i przedstawiły swoje misie, a poszczególne grupy wyrecytowały wiersz oraz zaśpiewały piosenkę na cześć głównego bohatera dnia. Obchodom Święta Misia towarzyszyły liczne konkursy i zagadki ze słodkimi nagrodami oraz radosne tańce z przytulankami.
     Na koniec uroczystości miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Pluszowy Miś”. Wychowawczynie grup wręczyły dzieciom biorącym udział w konkursie dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym pracom, natomiast na szczególne brawa zasłużyły nagrodzone prace dzieci, które wykazały się pomysłowością i stworzyły niepowtarzalne misie. Prace dzieci biorących udział w tym konkursie zostały wyeksponowane na korytarzu przedszkolnym grupy 5 latków i stanowiły piękną dekorację podczas uroczystości.
     Zgodnie ze zwyczajem imprez w oddziale przedszkolnym, dzieci po części zabawowej,
w wyśmienitych nastrojach wróciły do swoich sal aby skosztować małego poczęstunku przygotowanego specjalnie  na tę okazję. Ten dzień w przedszkolu był bardzo radosny i miły, pełen wspólnej zabawy całego oddziału przedszkolnego.

Tekst : Beata Kulesza i Ewa Frankowska

Zdjęcia : Beata Kulesza