Kiermasz bożonarodzeniowy w świetlicy

12-12-2018
     Tradycyjnie, jak co roku, nauczyciele świetlicy zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy z którego dochód został przeznaczony na wsparcie Fundacji Pomóż Im Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Droga oraz zakup paczki świątecznej wybranemu wychowankowi świetlicy. W tym roku, dzięki ofiarności rodziców, zebraliśmy 1160 zł. Fundusze pozyskujemy ze sprzedaży ozdób, które wykonywane są przez całe rodziny na organizowany przez nauczycieli świetlicy Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Ozdoba bożonarodzeniowa”. Ponadto zespół nauczycieli świetlicy włącza się czynnie do kiermaszu przygotowując pocztówki świąteczne, maskotki z włóczki oraz pierniczki.
     Dzięki naszej akcji dzieci uczą się nie tylko kultywowania tradycji Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim szczodrości i postawy empatycznej, a także uwrażliwiają się na cierpienie i potrzeby innych ludzi.
    Zespół nauczycieli świetlicy składa podziękowania wszystkim rodzicom i ich dzieciom za dobroć serca i ogromne wsparcie naszej akcji.

tekst: Magdalena Syguła - Iwaniuk