JASEŁKA W KLASIE 1C

12-12-2018

„Jest taki czas co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia….

To właśnie magia Świat Bożego Narodzenia.”

Grudzień to czas przygotowań do świąt, czas przedstawień jasełkowych. Klasa 1 c przygotowała przedstawienie jasełkowe, które obejrzeli  uczniowie klasy 1f, dzieci z oddziału pięciolatków, a 18 XII rodzice, rodzeństwo oraz babcie  i dziadkowie. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali historię narodzenia Dzieciątka. Występ wzbogaciły kolędy, pastorałki i piosenki religijne. Dodatkowym atutem przedstawienia był piękny taniec aniołów do utworu „Hallelujah” w wykonaniu Alexandry Burke oraz taniec diabełków z flagami do piosenki „Ojciec wszystkich nas”. Po przedstawieniu przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Takie uroczystości integrują klasową rodzinę.

Tekst: Agata Sosnowska