Klasa I e w świątecznym nastroju

03-01-2019
     6 grudnia 2018 r. uczniowie kl. Ie, pamiętając o imieninach Mikołaja, ubrali się w kolory czerwone
i białe oraz założyli mikołajowe czapeczki. Znając historię świętego Mikołaja, jego dobre serce i chęć dzielenia się z potrzebującymi, sami też mogli poczuć się jak prawdziwi Mikołaje. Uczniowie bardzo aktywnie wsparli akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły. W tym dniu Mikołaj nie zapomniał też o uczniach kl. Ie. Dzieci z dużym przejęciem i zainteresowaniem wysłuchali listu od Mikołaja adresowanego do nich. Następnie zostało otwarte duże pudełko z prezentami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy kubeczek z wizerunkiem Mikołaja i własnym imieniem.
     21 grudnia 2018 r. w szkole oraz w klasie panowała świąteczna atmosfera. Wspólnie przygotowaliśmy wigilijny stół, na którym znalazły się pierniczki i mandarynki. Złożyliśmy świąteczne życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Każde dziecko otrzymało też imienną niespodziankę w postaci woreczka z pierniczkami. Czas umililiśmy wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek. Następnie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów.
     W świątecznym, radosnym nastroju, pożegnaliśmy się na święta.

Tekst:
                                                                                              Marzanna Piotrowska