Szkolny konkurs „Piernikowe szaleństwo”

07-01-2019
     Przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi mieli okazję wziąć udział w konkursie pt: „Piernikowe Szaleństwo”. Zadaniem uczestników było wykonanie ozdobnego wypieku z ciasta piernikowego, przedstawiającego motyw związany ze świętami Bożego Narodzenia np.: szopki, choinki lub innej ozdoby świątecznej.
     Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad stu uczniów naszej szkoły. Dzieci wraz z całymi rodzinami wykonali pięknie zdobione i pomysłowe pierniki. Można było je podziwiać na wystawie pokonkursowej. Wiele prac zostanie w najbliższym czasie nagrodzonych
i wyróżnionych.
     Zorganizowano także kiermasz, na którym amatorzy „piernikowego szaleństwa” mogli nabyć pyszne „cudeńka”.
     Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pierników w kwocie 1024 zł. zostaną przekazane na potrzeby białostockiego Hospicjum Domu Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego.
     Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za pomysłowość, różnorodność technik
i ogromny wkład pracy oraz szlachetne serce gotowe dzielić się z innymi.

Organizatorzy:
 M. Wróblewska, A. Morzy, A. Cyrkun