Jasełka w grupie 5 latków

01-01-2019
     W dniach 19 i 20 grudnia, dzieci z grupy 5 latków przedstawiły Jasełka dla uczniów z klasy 1c oraz rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci.
     Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci, na tle pięknej scenografii, we wspaniałych strojach prezentowały się doskonale, a rodzice i zaproszeni uczniowie z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, aniołowie i trzej królowie. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata. Przedszkolaki recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Całej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek w wykonaniu małych artystów. Występ przedszkolaków wywołał wzruszenie na twarzach zaproszonych gości – uczniów i rodziców, którzy z zachwytem podziwiali aktorów na scenie, nagradzając ich gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza