Jasełka 2018

22-12-2018
     Dnia 21 grudnia 2018 r. jak co roku odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Dla klas IV-VIII zostały przygotowane przez uczniów klasy VI d pod kierunkiem pań: Małgorzaty Wróblewskiej
i Anny Cyrkun. Głównym przesłaniem jasełek było ukazanie podstawowych wartości, jakie powinny towarzyszyć świętowaniu przyjścia Jezusa Chrystusa na świat.
     Oglądając jasełka uczniowie zrozumieli, że najważniejsza jest miłość, otwarcie na drugiego człowieka, wykazanie chrześcijańskiej postawy i pomoc potrzebującym. Tradycje bożonarodzeniowe, to nie tylko puste słowa i gesty, ale konkretne czyny miłości.
     Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria i występ chóru szkolnego dopełniły całą inscenizację. Publiczność wynagrodziła naszych utalentowanych „ aktorów” gromkimi brawami.

Tekst: Małgorzata Wróblewska