„Poznaję kontynenty – Afryka” – zajęcia w grupie 5 latków

16-01-2019
     Dnia 14 stycznia dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach pt: „Poznaję kontynenty – Afryka”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
     Przedszkolaki podczas zajęć poznały nazwy wybranych krajów afrykańskich oraz rozpoznawały ich kształt na mapie. Dowiedziały się też, jakie zwierzęta zamieszkują ten kontynent, a także podziwiały bogatą kulturę afrykańską na podstawie albumów i atlasów, które oglądały. Dzieci były pod wrażeniem różnorodności kolorów w strojach Afrykanów oraz odmiennością ich ubioru, zwłaszcza
u ludności plemiennej, a także ich zamiłowaniem do biżuterii, która jest ważną częścią kultury afrykańskiej. Duże zainteresowanie przedszkolaków wzbudziło również budownictwo w Afryce, zwłaszcza jednoizbowe  plemienne chaty, które kontrastowały z przepięknymi i nowoczesnymi  budynkami w miastach.
     Na koniec zajęć dzieci śpiewały piosenkę o Afryce, a także rysowały na mapie zwierzęta  żyjące
na tym kontynencie.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza