Wycieczka do telewizji grup zerowych.

16-05-2015

11 maja 2015r. grupy zerowe wybrały się na wycieczkę do Telewizji Białystok. Tego dnia pogoda nam dopisała. O godzinie 9.00 czekał na nas Pan przewodnik, który nas oprowadzał. Opowiedział nam wiele interesujących rzeczy na temat pracy dziennikarza i sprzętu, który jest niezbędny w jego pracy. Ponadto zobaczyliśmy  w jaki sposób robi się nagrania taśm z wiadomościami i informacjami. Pan przewodnik pokazał nam również wiele ciekawych miejsc gdzie pracują dziennikarze Telewizji Białystok takich jak: sala nagrań, reżyserka czy też sala do przeprowadzania debat. Mogliśmy również zobaczyć prawdziwych dziennikarzy pracujących za biurkiem i przygotowujących materiał na wiadomości. Poza tym mieliśmy okazję wcielić się w rolę pracowników telewizji: przedstawialiśmy wiadomości i  udawaliśmy, że nagrywamy programy.

Wycieczka dała nam wiele radości i poznaliśmy interesujące rzeczy związanych z dziennikarstwem.

GALERIA:

Tekst: Katarzyna Sidorczuk