Chcę być EKO – segreguję świecę przykładem-czerwiec 2015

12-06-2015

Dnia 09czerwca oraz  11 czerwca Panie Anna Kasjaniuk i Aneta Kostecka przeprowadziły  w klasach 1bi, 2e, 3b, 4b, 5b, 6c oraz we wszystkich grupach zerowych lekcję ekologiczną.  Panie reprezentowały firmę Lech sp. z o.o. z Białegostoku zajmującą się segregowaniem i utylizowaniem śmieci w naszym mieście. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powinny segregować śmieci i do jakich kontenerów je wrzucać. Panie wytłumaczyły również dzieciom oznakowanie koszy na odpady, gdzie wyrzucić niebezpieczne odpady takie jak baterie, leki, żarówki energooszczędne oraz w jaki sposób możemy pomóc Ziemi w zmniejszeniu odpadów. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto używać torebek wielokrotnego użytku – czyli EKO Torebek oraz w jaki inny sposób możemy użyć niektóre plastikowe torebki i kubeczki. Po tych zajęciach będziemy lepiej segregować śmieci i świecić przykładem a nasze miasto będzie bardziej EKO.

GALERIA:

Tekst: Katarzyna Sidorczuk