XV Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”

19-02-2019
     Dnia 12 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się XV Integracyjny Festiwal Piosenki   i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”. Tradycyjnie naszą szkołę odwiedziły zespoły taneczno – wokalne z białostockich placówek integracyjnych. Pani dyrektor – Teresa Halina Duniewska w swoim przemówieniu powitała przybyłych gości. Nieprzerwanie przesłaniem Festiwalu pozostaje umożliwienie każdemu z uczestników zaistnienia, wyrażenia siebie, przeżywania radości z sukcesu, poczucia wspólnoty i akceptacji.
     Jak co roku znakomita prowadząca pani Bożena Puchalska angażowała wszystkich  do wspólnej zabawy, podczas której młodzi artyści czuli się wspaniale. Taniec, śpiew oraz życzliwa atmosfera Festiwalu sprawiły wyjątkowy klimat.
     Pani Bożena Puchalska opracowała  również prezentację multimedialną, która wspaniale wkomponowała się w występy uczestników.
     Podczas XV Integracyjnego Festiwalu Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem” wystąpiły zespoły i klasy:
     Uczestników powitała występem klasa VI b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie przygotowali pantomimę do utworu  pt.: „August’s  Rhapsody”. Klasę przygotowała pani Barbara Jaworska.
     Grupa 0 b  integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Dzieci przygotowały piosenkę pt.: „Piosenka dla babci i dziadka z elementami języka migowego”. Grupę przygotowała pani Katarzyna Sidorczuk.
     Klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Białymstoku. Klasa wykonała układ taneczny do piosenki pt.: „Okulary”. Klasę przygotowały panie: pani Renata Czarnecka i pani Marta Żukowska
     Klasa I b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie przygotowali utwór pt.: „Wesoło nam”. Wychowawczyniami są : pani Hanna Ostaszewska i pani Jolanta Żukowska.
     Klasa II b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem Stowarzyszenia „Barwa”
w Bialymstoku. Uczniowie przygotowali choreografię do piosenki pt.: „Jak rozmawiac tzreba z psem”. Opiekunkami są panie: pani Paulina Kołodko i pani Ewa Tylman.
     Grupa 0 a  integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Dzieci przygotowały taniec pt.: „Waka waka”. Grupę przygotowały panie: pani Mirosława Pruszyńska i pani Ewa Frankowska.
     Grupa VI „Badacze” z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego 58 w Białymstoku. Została zaprezentowana piosenka pt.: „Bosy Pastuszek”. Grupę przygotowała pani Joanna  Mikłaszewicz.
     Klasa II a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie zaprezentowali taniec z szarfami pt.: „Nasza szkoła”. Grupę przygotowały panie: pani Elżbieta Baczewska i pani Bożena Puchalska.
     Grupa przedszkolna z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 26. Dzieci przygotowały  taniec pt.: „Okulary”. Grupę przygotowały panie: pani Agata Karol i pani Urszula Wolfard – Bylińska.
     Klasa III a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Dzieci przygotowały piosenkę pt.: „Muzyczny kulig”. Klasę przygotowały panie: pani Nela Bielawska i pani Irena Rostkowska.
     Klasa III b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Uczniowie zaprezentowali utwór „Baśnie pana Andersena”. Uczniów przygotowały panie: pani Anna Jagielska - Ciurla i pani Emilia Stankiewicz.
     Klasa II a integracyjna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Białymstoku. Uczniowie przedstawili piosenkę z iprowizacją ruchową pt.: „Jingle Bells”. Grupę przygotowały panie: pani Agata Pietrzak i pani Bożena Kuczyńska.
     Klasy IV a i IV c integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie przygotowali  piosenkę
pt.: „Łowcy gwiazd” pod kierunkiem pani Urszuli Karpowicz, pani Iwony Górskiej i pani Urszuli Wasiluk.
     Klasa IV b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Uczniowie przygotowali utwór pt.: „Tańcz, tańcz, tańcz” pod kierunkiem pani Bożeny Łukaszewicz.
     Klasy: V a, VI a integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 50. Klasy zaprezentowały  utwór
pt.: „Spełniaj marzenia”. Klasy przygotowały panie: pani Agnieszka Sieńczuk i pani Urszula Wasiluk oraz pan Piotr Ciruk.
     Klasa VI  b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50. Klasa przygotowała układ do utworu pt.: „Cool me down”. Uczniów do występu przygotowała pani Barbara Jaworska.
     Po każdej prezentacji zespołu wręczane były dyplomy i upominki, a magię tej chwili wzmacniały duże brawa i wspólne okrzyki.
     Niesamowitą okazała się wspólna zabawa wszystkich uczestników Festiwalu, podczas której miłą  niespodziankę sprawili sympatyczni goście – dwie urocze maskotki – Myszki Miki, które nie szczędziły dzieciom  uścisków i przybijanych piątek.
     Tu składamy serdeczne podziękowania pani Katarzynie i panu Jarosławowi Dudelom.
   Na zakończenie pani dyrektor Teresa Halina Duniewska podziękowała wszystkim uczestnikom, opiekunom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występów oraz organizatorom Festiwalu.
    Występy uczniom umilił słodki poczęstunek zapewniony przez rodziców uczniów występujących klas ze Szkoły Podstawowej nr 50.
   Organizatorzy składają serdeczne podziękowania nauczycielom, opiekunom za ogromny trud włożony w przygotowanie uczniów, a przede wszystkim  Wam drodzy uczniowie, bo bez was ten Festiwal  by się nie odbył.
     Z niecierpliwością czekamy na kolejną  edycję Festiwalu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.
     XV Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem” zorganizował szkolny zespół ds. integracji. Koordynatorem Festiwalu była p. Urszula Karpowicz  - przewodnicząca w/w zespołu.

Tekst: Barbara Jaworska