Miłośnicy dziennikarstwa z wizyta w Polskim Radio Białystok

24-02-2019
     20 lutego 2019 roku uczestnicy Koła Dziennikarskiego działającego w naszej szkole udali się na wycieczkę do Polskiego Radia Białystok wraz ze swoim opiekunem nauczycielem języka polskiego panem Adamem Kirylukiem.
     Po dotarciu na miejsce, mali dziennikarze zostali przywitani przez panią Marzannę Radek odpowiedzialną za promocję całej rozgłośni.
     Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.
     Na początku Pani Marzanna zaprezentowała na mapie Polski, gdzie znajdują się nadajniki emitujące program radia oraz w jakich miastach województwa można słyszeć audycję tej rozgłośni. Następnie uczniowie przeszli do pomieszczenia zwanego płytoteką, w którym zostały zebrane liczne zbiory utworów muzycznych (około 200 tysięcy), zapisanych w formie analogowej, na płycie CD oraz cyfrowo. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań - Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok, gdzie odbywają się nagrania płyt. Na korytarzach radia znajdowały się gabloty, w których wyeksponowane były stare odbiorniki radiowe i różne inne przedziwne sprzęty związane z funkcjonowaniem rozgłośni. Właśnie te pomieszczenia wzbudziły największe zainteresowanie wśród uczniów, którzy mogli po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyć prawdziwy mikserski stół emisyjny oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatorów dźwięków.
     Zwiedzający byli pełni podziwu dla ludzi, którzy potrafią obsługiwać te setki pokręteł
i suwaków. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie działów redakcyjnych
i koordynacji, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują audycje oraz ustalają terminy swoich zajęć.
     Miłym akcentem było wręczenie uczniom gadżetów pamiątkowych Polskiego Radia Białystok Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z entuzjazmem wychodzili z rozgłośni, rozmawiając o swoich wrażeniach ze zwiedzania.
     Młodzi miłośnicy dziennikarstwa rozbudzili swoją pasję i miejmy nadzieję ,że będą ją rozwijać na zajęciach Koła Dziennikarskiego i nie tylko.

21 II. 2019r
Adam Kiryluk opiekun Koła Dziennikarskiego.