„Grupa wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”-relacja

14-06-2015

Dnia 12 czerwca 2015 r. o godz. 9.00 odbyło się kolejne spotkanie rodziców należących do grupy pod nazwą: „Grupa wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”, której założycielem w naszej szkole jest pani Anna Klim. Terapeuta Integracji Sensorycznej pani mgr Bożena Puchalska poprowadziła w sali SI zajęcia otwarte. Terapia w naszej szkole odbywa się w specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej nr 1112, w której znajduje się profesjonalny sprzęt podwieszany oraz wiele dodatkowych, ciekawych pomocy terapeutycznych, które uatrakcyjniają ćwiczenia fizyczne. Tematem spotkania z rodzicami było omówienie i zaprezentowanie sprzętu rehabilitacyjnego wykorzystywanego do ćwiczeń z integracji sensorycznej z dziećmi w warunkach domowych. Rodzice chętnie brali udział w zajęciach. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach. Każdy mógł się przekonać, że ćwiczenia, które wydają się z pozoru łatwe, wymagają wysiłku od osób zdrowych, a dzieci, które mają deficyty muszą włożyć w wykonanie takiego ćwiczenia o wiele więcej trudu. Pani Bożena Puchalska w czasie pokazowych zajęć podzieliła się swoją wiedzą, a także przekazała autorski wzór w jaki sposób można starać się uzyskać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

GALERIA:

Tekst: p. B. Puchalska