„Poznaję kontynenty – Ameryka Północna” – zajęcia w grupie 5 latków

20-02-2019

Dnia 15 lutego dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach pt: „Poznaję kontynenty-Ameryka Północna”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.

Przedszkolaki podczas zajęć, w ramach utrwalenia, przyklejały nazwy kontynentów na mapie świata, poznały kraje leżące w Ameryce Północnej oraz rozpoznawały ich kształt na mapie. Dowiedziały się też, jakie zwierzęta żyją na tym kontynencie oraz podziwiały wybrane zabytki poszczególnych państw. Na podstawie kolorowych albumów dzieci mogły zobaczyć jak wyglądali rdzenni mieszkańcy kontynentu-Indianie, poznać ich kulturę i zwyczaje oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących zwyczajów i życia całej ludności północnoamerykańskiej. W ramach zajęć dzieci miały okazję samodzielnie dopasowywać w albumach ilustracje roślinności, zwierząt, zabytków charakterystycznych dla tego kontynentu. Pod koniec zajęć przedszkolaki śpiewały poznane piosenki, rozwiązywały zagadki tematyczne, a także ozdabiały różnymi wzorami „czaszki z cukru” – jeden ze zwyczajów meksykańskich.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza