Klasa I e zdobywa cenne umiejętności pod okiem ratowników medycznych

24-02-2019
     20.02.2019 r. klasę I e odwiedzili ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej Medival. Na początku uczniowie z uwagą obejrzeli, połączony z komentarzem, film dotyczący pracy ratowników medycznych. Z zainteresowaniem patrzyli na pojazdy – karetki, motory, rowery oraz przysłuchiwali się opisom sytuacji niebezpiecznych na drogach, w których brały udziały pojazdy oraz piesi. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również, jak należy zachować się w sytuacji, gdy musimy drogą telefoniczną wezwać pomoc. Następnie ratownicy medyczni, posługując się fantomem, udzielili bardzo dokładnych wskazówek dotyczących niesienia pomocy osobie poszkodowanej, z którą nie mamy kontaktu. Wszyscy uczniowie bardzo dzielnie ćwiczyli wykonywanie masażu serca oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej.
     Spotkanie z ratownikami medycznymi stanowiło bardzo ciekawą, a przede wszystkim niezwykle cenną lekcję. Wiadomości i umiejętności zdobyte pod okiem fachowców dają możliwość ratowania tego, co jest najcenniejsze, ludzkiego życia.

Tekst: Marzanna Piotrowska