Poznajemy zawody naszych rodziców – klasa1c

18-03-2019
     15 marca uczniów klasy Ic odwiedził  tata Zosi i opowiedział o swojej pracy. Pracuje w Straży Granicznej, jest technikiem kryminalistyki. Pokazał nam narzędzia, które wykorzystuje w swojej pracy zabezpieczając ślady przemytników i podejrzanych. Obejrzeliśmy przykładowe ślady- odciski palców, butów, odlewy numerów.
     Potem Zosia wcieliła się w rolę przestępcy i zabezpieczaliśmy pozostawione przez nią ślady. Mamy ślad jej buta i odciski palców pozostawione na szklance. Widzieliśmy jak niektóre substancje niewidoczne gołym okiem świecą na jej dłoniach podświetlane specjalną lampą. Potem pani Agata- wychowawczyni została ubrana w strój ochronny, jaki wykorzystują technicy, by nie zatrzeć śladów
i zabezpieczała zapach pozostawiony na krześle. Obejrzeliśmy też zdjęcia wykonywane podczas kontroli podejrzanych pojazdów. To były niezwykle ciekawe zajęcia. Mamy już kilku kandydatów do pracy w tym zawodzie.

Tekst: Agata Sosnowska