XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu

19-03-2019
     „W dniach 1-3.03.2019 r. we Wrocławiu odbywała się XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tegorocznej Olimpiadzie DI wzięło udział 215 Drużyn, czyli niemal 2000 uczestników z całej Polski, 10 Drużyn zagranicznych, 270 Trenerów, 60 Ekspertów i 140 wolontariuszy. Ponad 30 organizacji, instytucji i firm zorganizowało 450 godzin bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla uczestników.“
     Po raz pierwszy nasza drużyna DKS wraz z trenerem panią Katarzyną Sidorczuk uczestniczyła
w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination
i reprezentowała naszą szkołę.
W tym roku Olimpiada została objęta patronatem honorowym między innymi Minister Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.
     Poziom na Olimpiadzie był bardzo wysoki. Uczestniczyliśmy w niej z wielką radością, zaangażowaniem i przyjemnością. Oprócz wybranego przez nas  Wyzwania Improwizacyjnego, wzięliśmy udział również w Wyzwaniu Na Już, Wyzwaniu Bliźniaczym, grze terenowej oraz
w warsztatach ,,Kinowa podróż”. W wolnym czasie zwiedziliśmy stare miasto we Wrocławiu,  Hydropolis – miejsce pełne interaktywnych instalacji i eksponatów. Chcielibyśmy serdecznie pozdrowić naszą Drużynę Bliźniaczą Turbo 7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gliwicach. Wspieraliśmy ich na Wyzwaniu Improwizacyjnym. Zgodnie z tradycją DI mieliśmy dla nich drobne upominki, a oni dla nas. Chcielibyśmy serdecznie za nie podziękować. Spędziliśmy ze sobą bardzo miło czas.
            Mamy nadzieję, że za rok znowu zobaczymy się ze wszystkimi drużynami na olimpiadzie.

Tekst: Katarzyna Sidorczuk