RODZICE CZYTAJĄ W ŚWIETLICY

09-05-2019
     2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. W naszej świetlicy świętowaliśmy go przez tydzień pod hasłem „Książka dobra na wszystko – upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci”. O słuszności tego hasła przekonywali nas rodzice zaproszeni przez panią Anetę Isajuk, których gościliśmy 3 kwietnia 2019 roku. Pani Renata Jasiulewicz, mama Kasi
 z klasy I B zapoznała dzieci z chińską baśnią ludową pt. „Malarz smoków”
w adaptacji Rosie Dickins. Dzieci szczególnie zainteresowały się barwnymi  ilustracjami autorstwa John Nez, które motywowały do słuchania opowieści i prowadziły do zadawania pytań. Natomiast pani Aneta Dmitruk, mama Piotrusia z klasy I B, przeczytała fragment książki z poczytnej serii: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” pt. „Tajemnica diamentów” autorstwa Martina Widmarka i Helen Willis. Dzieci zaciekawiły przygody młodych detektywów  i ich nowa sprawa powierzona przez właściciela sklepu jubilerskiego. Obie wizyty okazały się bardzo atrakcyjne i wywołały ogromną radość wśród dzieci. Mamy również  były zadowolone i z pasją wywiązały się z powierzonej roli. Dzięki ich zaangażowaniu spędziliśmy bardzo miłe chwile, a dzieci na pewno poczuły się zachęcone do lektury. Mamy nadzieję, że inni rodzice też mogą się czuć zaproszeni do czytania wychowankom świetlicy.
Organizator: Aneta Isajuk

tekst: Aneta Isajuk