VIII Festyn Rodzinny

30-05-2019
     VIII Festyn Rodzinny pod hasłem „Bawimy się razem zdrowo i bezpiecznie” odbył się 18 maja. Festyn prowadziła, jak co roku, pani Agnieszka Sieńczuk. Liczne stanowiska przygotowane przez nauczycieli i zaproszonych gości tematyką nawiązywały do zdrowia i bezpieczeństwa. Trenerki Zumby i firmy Tanmuz wprowadziły nas w sportowy klimat imprezy. Uczestnicy festynu mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną na torze przeszkód, przeciągając linę, ścigając się w workach. Największą atrakcją okazała się możliwość trenowania piłki ręcznej z klasą sportową SP 50 pod okiem trenera pana Kamila Ustyniuka. Żeńska drużyna piłki nożnej klubu Włókniarz Białystok wycisnęła z naszych uczniów siódme poty. Drużynę trenuje pan Wojciech Sokół. Dużą popularnością cieszyła się degustacja świeżo wyciskanych soków.  Harcerze przygotowali szereg zabaw sportowo-animacyjnych. Pan Piotr Oskaldowicz spektakularnie przeprowadził pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwała szkolna pielęgniarka, pani Krystyna Adruszkiewicz.
     Festyn wzbogaciła obecność funkcjonariuszy policji, straży miejskiej, straży pożarnej. Przedstawiciele służb mundurowych zaprezentowali sprzęt służbowy oraz opowiadali ciekawie
o swojej pracy. Policjanci i straż miejska zaprezentowali ekscytującą tresurę psów. Funkcjonariusze policji zaskoczyli nas również inscenizacją pościgu i zatrzymania przestępcy. Dzieci poznały sztukę modelarstwa a roboty z klocków lego wprawiły w ruch z pomocą instruktorów Misji Robotyki. Malowanie twarzy, malowanie na płótnach i pudłach, stoisko origami oraz stoisko matematycznej gimnastyki umysłu skutecznie pobudziły dziecięcą wyobraźnię. Szkoła języka angielskiego English Time przygotowała English Playground - angielski plac zabaw.
     Wszystkie łakomczuchy napełniały brzuchy pyszną pieczoną kiełbaską. Jak co roku rodzice przygotowali także stanowisko z domowymi wypiekami. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na konkretny cel. W tym roku uzyskano kwotę 1220zł. Pieniądze zostaną przekazane Julii, niepełnosprawnej uczennicy klasy 4b, w celu dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego oraz Fundacji Naszpikowani. Przedstawiciele Fundacji gościli na naszym festynie rejestrując zgłoszenia do bazy dawców szpiku. Pracownicy Sanepidu przeprowadzili ankietę wśród rodziców i dzieci wręczając drobne upominki. Cały festyn urozmaicały występy taneczno-wokalne uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Serdecznie zapraszamy na IX Festyn Rodzinny za rok.

Tekst: Karolina Onofryjuk