Wycieczka 5 latków do Muzeum Ziemi

04-06-2019
     Dnia 20 maja 5 latki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ziemi – Parku Dinozaurów w Jurowcach, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
     Park Dinozaurów urzekł dzieci swoim wyjątkowym klimatem, a najbardziej leśna ścieżka edukacyjna z wieloma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Pan przewodnik krętym szlakiem zatopionym w zieleni, prowadził przedszkolaki po kolei przez okresy genealogiczne, pokazując, jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru dzieci cofnęły się o setki milionów lat do czasów pierwszych płazów, zobaczyły jak wyglądały pierwsze ssaki i stanęły oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami jakie żyły na ziemi. Po zwiedzeniu tej jakże ciekawej ścieżki edukacyjnej, przedszkolaki miały okazję skorzystać z atrakcji dostępnych na terenie Parku. Nie lada wyzwaniem okazał się park linowy oraz zjazd z tyrolki. Po zmaganiach sprawnościowych dzieci mogły „poszaleć na dmuchawcach”, co sprawiło im wiele radości.
     Wycieczka w prehistorię była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Miło spędzając czas można było się wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza