Klasa 1 b i 1 e w Majątku Howieny w Pomigaczach

07-06-2019
     Z okazji Dnia Dziecka 31 maja 2019 r. uczniowie klas 1 b i 1 e pojechali na wycieczkę do Majątku Howieny w Pomigaczach.
     Naszą wizytę w tym miejscu rozpoczęliśmy od zwiedzania majątku. Obserwowaliśmy zwierzątka znajdujące się w mini ZOO. Były w nim małpki, jeżozwierz, kangurki, pawie, lamy i wiele innych. Zajrzeliśmy też do wiejskiej chaty sołtysowej, w której znajdowały się sprzęty gospodarstwa domowego nieznane nam dzisiaj. Miłośnicy motoryzacji zobaczyli stare motory i auta stojące wokół budynków.
     Atrakcją wycieczki była lekcja dojenia sztucznej krowy, po której otrzymaliśmy Certyfikat Sołtysowej. Gry i zabawy z Farmerami pozwoliły nam na integrację z kolegami i koleżankami.
     Jak się przekonaliśmy, Wioska Sołtysowej „Świat Mućki” to znakomite miejsce na wypoczynek. Nieograniczona przestrzeń pozwoliła nam wyszaleć się na całego! Skakaliśmy na dmuchańcach, graliśmy w piłkę, skakaliśmy na skakankach i szaleliśmy na placu zabaw.
Na zakończenie zjedliśmy kiełbaski pieczone nad ogniskiem.
     Czas płynął niezwykle szybko na pełnych emocji zabawach, co widać na załączonych zdjęciach.

Z pewnością tam jeszcze wrócimy!

Tekst:
Agnieszka Garstka