Wycieczka do Parku i Muzeum „Morza, Lądy, Oceany”

12-06-2019
     Dnia 6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego – grupy 0a, 0b i 5-latki, wybrały się do Dorożek do Parku i Muzeum „Morza, Lądy, Oceany.”
     Park ten usytuowany jest na pięknej, malowniczej działce o powierzchni prawie 7 hektarów, otoczonej łąkami i lasami, gdzie przedszkolaki mogły bawić się i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Dzięki ciekawym zajęciom prowadzonym przez animatorów, dzieci miały okazję zobaczyć między innymi kuter rybacki ze Szwecji, makietę latarni morskiej, makiety zwierząt morskich
i lądowych oraz oczko wodne ze złotymi rybkami. Chętne przedszkolaki próbowały także „wydoić” krowę, która nie kopie. Bardzo ciekawe okazały się też zajęcia w Muzeum Morza z eksponatami
i terrariami, w których dzieci podziwiały żywe raki, kraby, żółwie oraz ślimaki afrykańskie. W lasku na terenie Parku, gdzie znajduje się mini park linowy, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Próbowały przechodzić po różnego rodzaju kładkach, pokonywały „ruchome stopnie”, przeskakiwały przez przeszkody oraz zjeżdżały na 30 metrowej tyrolce. Ciekawą atrakcją, która wywołała wiele entuzjazmu na twarzach naszych przedszkolaków, okazał się basenik z łódeczkami do pływania. Każdy z osobna mógł być przez krótką chwilę kapitanem swojego stateczku i żeglować po „wezbranej” wodzie gdzie chce. Poza tym dzieci miały także możliwość „poszaleć” na dmuchanej zjeżdżalni oraz poskakać na piłkach. Po skorzystaniu z wszystkich atrakcji jakie znajdują się na terenie Parku, przedszkolaki odpoczywały pod zadaszonymi wiatami lub relaksowały się na rozkładanych krzesełkach w cieniu.
     Wspaniała pogoda, mnóstwo atrakcji oraz wspaniali animatorzy sprawiły, że dzieci wracały
z wycieczki pełni wrażeń i dobrego humoru.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza