ŚWIETLICA BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE „CAŁA POLSKA DZIECIOM”

13-06-2019

W ramach ogólnopolskiego programu „Cała Polska Czyta Dzieciom” zaprosiliśmy pana Jędrzeja
z Książnicy Podlaskiej, a także panią Katarzynę Korska, żeby popularyzować czytelnictwo wśród dzieci.

Oprócz tego codziennie przez nauczycieli świetlicy były czytane dzieciom różne książki np. „Baśnie Braci Grimm”, „Koszmarny Karolek”, „Hej, Jędrek!”, „Drakulcio ma kłopoty”. Książki bardzo się spodobały wychowankom, którzy zapewnili, że na pewno sięgną po inne części z tych serii co zostały przedstawione.
     Zajęcia w świetlicy zachęcające do czytelnictwa zostały przeprowadzone z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej – realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwo.

Tekst: Anna Pleskowicz i Magdalena Musiał