Cała Polska ładnie mówi

19-06-2019

W ramach wymiany doświadczeń oraz promowania naszej szkoły wzięłam udział w ogólnopolskim projekcie „Cała Polska ładnie mówi”. Akcja polegała na wymianie pocztówek z różnych miast Polski,
a także pomocy dydaktycznych (często autorskich) dotyczących terapii wad wymowy. Celem projektu jest propagowanie poprawnej wymowy, wzbogacanie słownictwa dziecka, promocja własnego regionu, nawiązywanie współpracy między logopedami oraz pedagogami specjalnymi, a także wzbogacanie warsztatu pracy. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie pisali pocztówki z pozdrowieniami, dołączali własne rysunki oraz poznawali nowe regiony. Placówki, z którymi podjęłam współpracę to:  Zespoły Szkół Specjalnych, Ośrodki Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawcze, Szkoły Podstawowe oraz Przedszkola z różnych miast Polski, m.in. Gdańsk, Piekary Śląskie, Gorzów Wielkopolski, Warszawa, Częstochowa, Poznań, Drawsko, Jaworzno, Łódź, Ostrów Wielkopolski, Myszków, Bogatynia.

Tekst: Katarzyna Zakrzewska