Wicemistrzostwo Finału Krajowego "Ręczna na Orlikach" KALISZ 2019

29-08-2019

W dniach 12 – 14 czerwca chłopcy z 4G i 5H uczestniczyli w finale krajowym zawodów  w Kaliszu. Po zwycięstwie w etapie miejskim i wojewódzkim Turnieju "Ręczna na Orlikach" jedziemy jako reprezentacja województwa podlaskiego na Finał Krajowy do wielkopolskiego Kalisza. W finale startują zwycięzcy poszczególnych województw i z dziką kartą Miasto Kalisz.

W ciągu 3 dni zaciętej rywalizacji rozgrywamy 7 gier. Kolejno wygrywamy z województwami: opolskim, podkarpackim, pomorskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i łódzkim. W Wielkim Finale znowu spotykamy się z ekipą z zachodniopomorskiego. Zacięty mecz kończy się remisem. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowała drużyna ze Szczecina. Po chwili smutku dochodzi do nas wszystkich jak daleko doszliśmy - że tytuł Vicemistrza jedzie do stolicy województwa podlaskiego.

Klasyfikacja końcowa:
1. Woj. Zachodniopomorskie
2. Woj. PODLASKIE ( SP 50 BIAŁYSTOK )
3. Woj. Warmińsko-mazurskie
4. Woj. Łódzkie
5. Woj. Dolnośląskie
6. Woj. Kujawsko-pomorskie
7. Woj. Lubelskie
8. Woj. Mazowieckie
9. Woj. Pomorskie
10. Woj. Wielkopolskie
11. Woj. Podkarpackie