Włoska przygoda 6H –47 Interamnia Word Cup Teramo 2019

29-08-2019

W dniach 4 – 17 lipca panowie z klasy 6H udali się na międzynarodowy turniej piłki ręcznej do włoskiego Teramo. W czasie pobytu chłopcy mieli możliwość gry w piłkę ręczną z rówieśnikami z Włoch, Czech, Węgier, Bułgarii i Polski.

W 47 edycji udział wzięły zespoły z całego świata m.in. z Urugwaju, Turcji, Rosji, Brazylii, Włoch, Algierii, Holandii, Tunezji, Izraela, Szwecji, Czech, Węgier, Francji, Danii, Chorwacji, Kamerunu, Gabonu, Szwajcarii, Rumuni, Bułgarii, Libii, Niemiec, Uzbekistanu, Cypru, Grecji i Polski – prawie 10.000 uczestników stanowiło jedną handballową rodzinę.

Ostatecznie chłopcy zajmują V lokatę w swojej kategorii wiekowej. Jest to turniej wakacyjny, znalazł się czas na zabawy na plaży i kąpiele w ciepłym Morzu Adriatyckim w cudownej Gulianovej. Był czas na Grande Parade ze wszystkimi uczestnikami zawodów, smaczną włoską pizzę czy wybory Miss i Mistera Turnieju.

W ramach turystyki zwiedziliśmy Rzym – wizyta w Watykanie u Papieża Franciszka, zwiedzanie bazyliki św. Piotra (wizyta przy grobie Wielkiego Polaka Jana Pawła II). Odwiedziliśmy Koloseum, Zamek Świętego Anioła, Panteon i najsłynniejszą rzymską Fontannę Di Trevi. Dwutygodniowy wyjazd zakończony został cudownym dniem w Aquaparku.

GALERIA:

p. Kamil Ustyniuk