Wyróżnieni medalem "DILIGENTIAE - za pilność"

04-09-2019
     Dnia 2 września br. w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020, na której Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski wręczał medale „DILIGENTIAE – za pilność”.
     To szczególne wyróżnienie otrzymuje uczeń, który dążył do zdobywania wiedzy, przejawiał aktywność społeczną i dbał o rozwój własnej osobowości oraz nauczyciel, który swoją postawą, kreatywnością, umiejętnym towarzyszeniem w procesie uczenia się i samowychowania był Mistrzem dla Ucznia.
     Medale wraz z gratulacjami odebrali: Michał Sztachelski uczeń klasy VIII e i p. Małgorzata Zimnoch-nauczycielka języka polskiego. Michał w tym roku został po raz drugi laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.