Mali detektywi

11-09-2019
     W bieżącym roku szkolnym klasa 2c realizuje we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci  projekt „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas". Podczas zajęć z projektu uczniowie zamieniają się  w detektywów, by dowiedzieć się  jak ciekawa potrafi być nauka! Poznają tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwijają  swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne pracując w grupie.
     6 września odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu, podczas których uczniowie poznawali tajemnice ludzkiego mózgu. Dowiedzieli się co zrobić, by uczyć się szybciej. By zrozumieć jak działają neurony
i jak szybko pracują tworząc nowe połączenia wykonali ćwiczenie z kłębkami włóczki, które stworzyły kolorową sieć połączeń. Poznali kilka ćwiczeń stymulujących pracę mózgu, a także zabawy wpływające na koncentrację uwagi np. rysowanie obiema rękami. Całe zajęcia były przeprowadzone metodami aktywnymi w ramach innowacji „Dzień bez ławek”.

Tekst :Agata Sosnowska