Niezwykłe spotkanie z robotem Bobotem

27-09-2019
     Dnia 17 września 2019 r. uczniów klas 1a, 2b, 2d, 2e, 2f i 3b odwiedził tajemniczy gość – robot o imieniu Bobot. Towarzyszyli mu jego twórcy z Politechniki Białostockiej, a spotkanie odbyło się w ramach programu Platon TV „Nauka młodych – Bobot, szpitalny przyjaciel”.
     Zarówno wielkość, kształt, jak i umiejętności niezwykłego urządzenia wzbudziły zachwyt dzieci.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji na jego temat i obejrzały zasady działania. Okazało się, że robot potrafi poruszać się, wyrażać emocje, mówić, robić zdjęcia i wiele więcej. Próby nawiązania bezpośredniego kontaktu z Bobotem wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Dzieci stwierdziły, że jest to najlepszy robot na świecie.
     Niezwykła wizyta sprzyjała rozwojowi wyobraźni, kreatywności, stała się inspiracją
do konstruowania przez uczniów niezwykłych urządzeń, w przypadku dzieci, na razie z klocków.

Tekst: Marzanna Piotrowska
                                                                                                          Agnieszka Garstka