Światowy Dzień Żywności

22-10-2019

Dnia 16.10.2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok zorganizowało na Rynku Kościuszki w Białymstoku happening edukacyjny pod hasłem „Marnując żywność -  marnujesz planetę”. Dziewięcioro wolontariuszy
z naszej szkoły: Ola K., Ola G. i Janek z klasy VII bi , Martyna i Natalka Sz. z klasy 5j oraz Patrycja, Małgosia, Julia i Weronika z klasy 5e wraz z opiekunkami: p. Emilią Fadejew i p. Magdą Kaplińską wzięło w nim czynny udział. Uczniowie rozdawali ulotki, prezentowali  transparenty z hasłami oraz czytali wiersze zachęcające do świadomego robienia zakupów, tak, aby później nie wyrzucać i nie marnować produktów spożywczych. Relację z tego wydarzenia można było obejrzeć tego samego dnia w programie „Obiektyw” o godz. 18.00 na antenie TVP Białystok.

Zespół do spraw wolontariatu