Klasy IIa i IIb w Galerii Sleńdzińskich

23-10-2019
     4 października 2019 r. klasy IIa i IIb odwiedziły Galerię Sleńdzińskich przy ulicy Waryńskiego. Podczas lekcji pod hasłem „Przepis na kompozycję” uczniowie zapoznali się z jednym z etapów tworzenia obrazu. Dowiedzieli się na czym polega kompozycja otwarta i zamknięta, obejrzały
i grupowo ułożyły jej przykłady. Wykorzystując kolorowe figury geometryczne wspólnie stworzyli pracę dynamiczną i statyczną. Ta nietypowa lekcja zakończyła się quizem, a uczniowie popisali się dużą wiedzą na temat pojęć związanych z kompozycją.
     Następnie uczestniczyli w warsztatach „Sztuka na talerzu”, podczas których mieli okazję zaprojektować, a następnie własnoręcznie ozdobić ceramiczne talerze. Efekt końcowy zaskoczył wszystkich, nawet wykonawców. Powstały piękne i oryginalne deserowe talerzyki.
To było udane wyjście!

Tekst: