Festiwal Pieśni Patriotycznych

11-11-2019
     7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych dla oddziałów zerowych oraz uczniów klas
I - III. Festiwal rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski i roty. Uczniowie stali na baczność, zachowali powagę i spokój, ponieważ oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.
     Następnie uczniowie klasy III a integracyjnej pod kierunkiem pani Elżbiety Baczewskiej i pani Bożeny Puchalskiej zaprezentowali utwory: „Jedenasty listopada”, „Niepodległa, niepokorna” i „Białe róże” z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Między kolejnymi utworami usłyszeliśmy „Przybyli ułani pod okienko” w wykonaniu grup 0 i klas I, „Wojenko, wojenko” w wykonaniu klas II
i  „My, pierwsza brygada” w wykonaniu klas III.
     Na koniec klasa III a zaśpiewała piękną piosenka pt.: „Ja to mam szczęście”, która nawiązuje do tego, że żyjemy obecnie w wolnym kraju.
     Pani w-ce dyrektor Ewa Jarzębińska podziękowała wszystkim przybyłym na Festiwal Pieśni Patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
     Dziękujemy wszystkim wychowawcom za staranne przygotowanie uczniów i włączenie się
w patriotyczne śpiewanie.
      Mamy nadzieję, że każdy zapamięta, że 11-ty Listopada to wielka data - symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Opracowały:
Elżbieta Baczewska