Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

12-11-2019

Dnia 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Choć ów święto związane jest z twórcą kultowej Myszki Miki – Waltem Disneyem, to można śmiało rzec, iż to dzień wszystkichbajkowych postaci.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, nie tylko bawią i rozweselają, ale również wychowują, więc postanowiliśmy uczcić to święto, przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów. Uczniowie klas 5b, 5g, 5i i 7d oraz przedszkolaki z zerówki przygotowali prace plastyczne, które mogliśmy tego dnia podziwiać na I piętrze, a podczas długich przerw wszyscy chętni rozwiązywali zagadki przygotowane przez klasy 4a, 6b, 7d oraz 8c. Każdy mógł się wykazać wiedzą dotyczącą tych znanych i tych mniej znanych bajek, zarówno literackich jak i filmowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii, by przekonać się, że tego dnia świetnie bawili się nie tylko najmłodsi.