Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa

14-11-2019
     Dnia 30.10.2019 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w apelu porządkowym pod hasłem: „Dziecko bezpieczne w domu i w szkole”.
     Zaproszenie na nasze spotkanie przyjęła liczna grupa podlaskiej policji.
     Na wstępie obejrzeliśmy krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów klas I e i II e. Następnie dzieci z uwagą wysłuchały wielu cennych informacji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa
w różnych sytuacjach. Wiadomości przekazane przez niewątpliwych ekspertów w tej dziedzinie, miały jeszcze większe znaczenie. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli pokaz ćwiczeń związanych
z samoobroną. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja umiejętności psów policyjnych, które prezentowały się pod okiem swoich przewodników. Czworonogi okazały się nie tylko zdolnymi, ale też bardzo miłymi zwierzętami i dzieci mogły je pogłaskać.
     Spotkanie miało bogatą oprawę w elementy dekoracyjne związane z tematem. Największe zainteresowanie wzbudził nadmuchany ogromny żubr – policjant, z którym wszyscy chętni mogli zrobić zdjęcie.
     Ta niecodzienna, jakże ważna, lekcja bezpieczeństwa na długo pozostanie w pamięci uczniów pięćdziesiątki i zaowocuje bezpiecznym zachowaniem się dzieci w domu i w szkole.

Tekst:
Katarzyna Kłopotowska