XVI Międzyszkolny Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca "Śpiewajmy razem, tańczmy razem"

08-12-2019
     Dnia 21 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbył się XVI Międzyszkolny Integracyjny Festiwal  Piosenki i Tańca "Śpiewajmy razem, tańczmy razem". W jego trakcie mogliśmy oglądać
i podziwiać występy naszych uczniów oraz podopiecznych  innych białostockich placówek integracyjnych. Jak co roku celem Festiwalu było: zaprezentowanie publiczności talentów uczestników; stworzenie szansy wyrażenia siebie poprzez śpiew, taniec, muzykę; wspólne doświadczanie  radości, przeżywanie sukcesu oraz budowanie poczucia wspólnoty.
     Festiwal otworzyła pani wicedyrektor Ewa Jarzębińska, która w swym przemówieniu przywitała przybyłych gości. Występy podziwiali też: pani wicedyrektor Sławomira Czuro, pan wicedyrektor Wojciech Zimnoch oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Jerzy Dudel. Festiwal poprowadziła pani Bożena Puchalska, która  przytoczyła słowa będące jego mottem: "Każdy człowiek na pewnym etapie swej drogi musi odnieść sukces, który będzie motorem do dalszych działań i budowania świata jutra. Pozwólmy więc dzieciom wspinać się na wzgórza i ciągle iść ku światu i słońcu".
     Podczas XVI Festiwalu wystąpiło wiele klas i zespołów. Ich pokazom towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Bożenę Puchalską.
Oto uczestnicy:
Grupa 0 a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50: dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Dziękuję, proszę, przepraszam", zostały przygotowane przez panie: Martę Gogiel - Auchimiuk i Jolantę Lul.
Grupa VI "Badacze" z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 58: dzieci pod opieką pań: Joanny Mikłaszewicz i Marzanny Stępniak zaprezentowały taniec ludowy pt. "Polka podlaska".
Klasa I a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 - dzieci przygotowały taniec ze wstążkami do piosenki pt. "Vaiana skarb oceanu", zostały przygotowane przez panie: Hannę Ostaszewską
i Mirosławę Pruszyńską.
Klasy: III c, V a i IV b integracyjne z Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem Stowarzyszenia "Barwa" - uczniowie wykonali piosenkę pt. "Nasza barwa", zostali przygotowani przez panie: Joannę Andrukiewicz, Ewę Tylman i pana Sławomira Trochanowskiego.
Klasa I b ze Szkoły Podstawowej nr 50: uczniowie zaprezentowali "Piosenkę dla przyjaciela" - śpiew
z elementami języka migowego, przygotowały je panie: Irena Rostkowska i Katarzyna Sidorczuk.
Klasy: II, V i VIII z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych  - dzieci zaśpiewały piosenkę pt."Jesienny kujawiaczek", grupę przygotowała pani Magdalena Klimaszewska - Prokop.
Klasa II a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50: uczniowie zaprezentowali utwór pt. "Podajmy sobie ręce", przygotowały je panie: Jolanta Litwińczyk i Ewa Mucha.
Klasa I b i III a ze Szkoły Podstawowej nr 17: grupa zaprezentowała układ choreograficzny do piosenki pt. "Taniec - połamaniec" przygotowany pod okiem pań: Renaty Czarneckiej i Elżbiety Małyszko.
Klasa III a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50: uczniowie zaprezentowali taniec pt. "Belgijka"
i zostali przygotowani przez panie: Elżbietę Baczewską i Bożenę Puchalską.
Klasa I b ze Szkoły Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi - grupa wykonała piosenkę
pt. "Wesoła rodzinka", klasę przygotowały panie: Joanna Ciszyńska i Agnieszka Pronobis.
Klasa II b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 - uczniowie wykonali utwór pt. "Słoneczko", opiekunowie: panie Agnieszka Garstka i Jolanta Żukowska.
Klasa I a integracyjna z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno - Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi - klasa przygotowała występ wokalno - taneczny pt. "Witajcie w naszej bajce", opiekun: pani Joanna Bielawska.
Klasa III a integracyjna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 - uczniowie wykonali piosenkę
pt. "Idzie jesień", przygotowały ich panie: Bożena Kuczyńska i Małgorzata Omielańczyk.
Klasy: II a i III a integracyjne z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno - Językowej
z Oddziałami Dwujęzycznymi: dzieci zatańczyły do utworu pt. "1, 2, 3", opiekun: pani Joanna Bielawska
Klasy: IV a i IV b integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 50 - uczniowie przygotowali piosenkę
pt. "Za krokiem krok" pod kierunkiem pań: Urszuli Wasiluk, Katarzyny Kossakowskiej i Magdaleny Mroczko.
Uczniowie z klasy VII b integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 50  przygotowali układ taneczny do utworu pt. "My heart will go on", opiekun: pani Barbara Jaworska.
     Każdy z pokazów bardzo podobał się publiczności i był nagradzany gromkimi brawami oraz wspólnymi okrzykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez prowadzącą - panią Bożenę Puchalską.
     W przerwach między występami uczestnicy mogli wziąć udział w zabawie przy dźwiękach znanych przebojów, prowadzonej przez tancerki szkoły tanecznej TANMUZ.
     Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: pani wicedyrektor Ewa Jarzębińska, pan wicedyrektor Wojciech Zimnoch, pani Iwona Górska - przewodnicząca Zespołu ds. Integracji oraz prowadząca festiwal - pani Bożena Puchalska.
     Na zakończenie pani wicedyrektor Ewa Jarzębińska pogratulowała występów, podziękowała uczestnikom, ich opiekunom oraz tym wszystkim, którzy dołożyli wielu starań, aby zorganizować Festiwal.
     Organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania nauczycielom, opiekunom, wychowawcom za zaangażowanie  i przygotowanie uczniów. Wyrażają też swój podziw dla Waszej odwagi, radości na scenie - Drodzy Uczestnicy. To dzięki Wam atmosfera tego wydarzenia była niezapomniana, wyjątkowa.
     XVI Międzyszkolny Integracyjny Festiwal  Piosenki i Tańca "Śpiewajmy razem, tańczmy razem" został zorganizowany przez szkolny Zespół ds. Integracji. Koordynatorem Festiwalu była pani Iwona Górska - przewodnicząca zespołu.

tekst: Magdalena Mroczko