BYŁA SOBIE SZTUKA… - ZAJĘCIA Z TERAPII ZAJĘCIOWEJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

09-12-2019
     W dniu 5 XII w naszej świetlicy szkolnej p. Magdalena Bajsicka przeprowadziła z klasami trzecimi terapię zajęciową (zajęcia z arteterapii). Dzieci poznały nową technikę plastyczną ,,czarne na białym’’
i za pomocą białej kredki typu pastel oraz płatków kosmetycznych stworzyły Zimowy Krajobraz na czarnej kartce (oraz ozdobiły tablicę z galerią zdjęć po raz kolejny białymi śnieżynkami i gwiazdkami).
     Zajęcia te będą odbywały się cyklicznie i mają one na celu zapoznać uczniów z różnymi metodami
i technikami plastycznymi. Dzięki nim nasi wychowankowie wyrobią u siebie poczucie, iż każdy z nich może zostać ,,artystą’’ oraz, że cierpliwa praca i aktywne działanie plastyczne potrafi zaowocować nietuzinkowym, estetycznym i niebanalnym wytworem plastycznym. Arteterapia ma doskonalić zdolności manualne naszych wychowanków i kształtować ich wyobraźnię oraz kreatywność.

Magdalena Bajsicka