DZIEŃ WOLONTARIUSZA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

09-12-2019

5 XII obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu p. Magdalena Bajsicka
i p. Edyta Karwowska przeprowadziły zajęcia z tej właśnie okazji. Rozmawiały z dziećmi o tym, co to jest wolontariat i dlaczego warto pomagać innym. Następnie dzieci za pomocą pantomimy w parach pokazywały różne scenki rodzajowe związane z tematyką wolontariatu. Kolejnym punktem zajęć dydaktycznych była Sylwetka Charakteru Wolontariusza XXI wieku. Uczniowie stworzyli krótkie sformułowania dotyczące działań, jakie podejmuje wolontariusz i zapisali je na papierze. Zajęcia miały na celu krzewić prawidłowe postawy obywatelskie oraz empatyczne postawy wobec drugiego bliźniego.

Magdalena Bajsicka
                                                                                                   Edyta Karwowska